Zadejte klíčové slovo

Novinky

absolventka Sabina Pszyková

Dalším absolventem v našem malém seriálu je Sabina Pszyková, na naší škole vystudovala grafický design, v současnosti pracuje pro marketingovou společnost DOGFISH. Sama o svém pomaturitním životě uvádí toto:

A co ty, kam ses dostala? Otázka, která mnohokrát ranila mé city. Dvakrát ČVUT, jednou UMPRUM (jako každý správný umělec), VOŠ Hellichova, TULka a jedna VOŠ Jablonec. To je seznam škol, na které jsem odeslala přihlášku ke studiu. Je toho hodně nebo moc? Pokud mám být upřímná, ztratila jsem tak dvacet deka nervů, do třiceti jsem vybulená a na studenty mám alergii… ale co si budem, studentský život je ten nejlepší. Stejně tak jako představa, že ráno vstanete a jediné co musíte ten den u Vašich udělat, je vynést smetí nebo si uklidit pokoj!

Nic z toho já už druhým rokem neznám. Hned po maturitě jsem šla pracovat a nastěhovala jsem se do svého bytu.  A že začátky byly krušné, a to jistě všichni známe, nebo poznáme. Čerstvě vystudovaný grafik bez praxe a špetky prořízlé huby se jen tak nikde nechytne.

Moje kariéra byla tedy pro začátek v průmyslové zóně. Nějaký ten pátek jsem si odmakala na tři směny a obnosila spousty krtečkových monterek s kapsami! Do toho ten můj děravý balónek (florbal) a  nakonec naše VOŠka v Jablonci, kde jsem se vždy po noční ukázala jako strašidlo, po té se nějakým záhadným způsobem dostala do říše snů. Následoval opět trénink a v deset hodin noční směna.

Takoto jsem fungovala tři měsíce od září 2015. Baterky mi došly před Vánoci, které se neobešly bez psychického i fyzického zhroucení a jako dáreček rozchod s přítelem. Začlo tedy srovnávání všech priorit a zvednutí se ze země. Před svátky jsem se ucházela o místo baristy ve světové frenčíze v prodeji kávy CostaCoffee. Zde jsem úspěšně složila zkoušky baristy (aspoň nějaké). Na tři měsíce bylo tedy vystaráno. Po té jsem chvilku působila na úřadu práce a do toho dělala brigády. Jednou z nich, na kterou nikdy nezapomenu byla ve Fruitisimu, kde působím jako náhradník do dnes.. snad stačí podotknout, že skvělého kolektivu se člověk vzdávat nechce!

No a jak šel čas, a já si na svůj život začala zvykat, objevila se příležitost, která se bude už opravdu těžce přebíjet.
V srpnu 2016 jsem začala dojíždět zpět do Jablonce, do marketingové společnosti DOGFISH. Zde působím do dnes a doufám, že se mnou můj šéf vydrží dlouho, protože já mám své místo ve firmě opravdu ráda. Tvořím vše od printu (tiskovin) až po multimédia a webové stránky. Má dřina a prolitá krev v podobě nervů se decku po decce vrací a dodává mi opět energii učit se!

Teď už se má hlava opět nafukuje vědomostmi a umem, který mě bude provázet do konce života.

Nebudu tu popisovat a poučovat jak a co máte dělat, jen prosím dejte studiu a své hlavě pořádně zabrat, nikdy nevíte kdy zapomenete domácí úkol naposledy!

http://www.dogfish.cz/

https://www.instagram.com/dogfish.cz/